Znajdź nas na Facebook'u ! Blog Family Tour Vimeo Family Tour linkedin Family Tour

Janosikowe źródła zdrowia

Skąd czerpać energię i siłę każdego dnia? Co robić, aby być zdrowym i cieszyć się doskonałą kondycją? Dbając o swoją formę możemy wziąć przykład z Janosika, który swą legendarną moc zaczerpnął z… kąpieli w wodach termalnych.

Juraj Janosik
żył w XVIII wieku, ale dziś wciąż pamiętamy go jako słowackiego zbójnika i bohatera polskich podań, który wraz ze swoją bandą grasował na pograniczu węgiersko-polskim, napadając na kupców, plebanów, posłańców pocztowych i inne zamożne osoby. Porównywany do Robin Hooda, ze względu na legendarne dzielenie się łupami z biedniejszymi mieszkańcami Karpat, wiele razy wpadał w zasadzki, z których jednak cudownie się wydostawał. W jaki sposób?
 
Gorące źródła
Eksperci polecają Family TourNie dziwi to o tyle, że w tradycji Słowacji silnie zakorzenione jest przekonanie o leczniczych właściwościach gorących źródeł. Choć naukowcy potwierdzili ich działanie swoimi badaniami  stosunkowo niedawno (na początku XX wieku), Słowacy już od kilkuset lat znają ich dobroczynne własności i korzystają z nich do leczenia wielu dolegliwości reumatycznych, kardiologicznych czy związanych z problemami dróg oddechowych. Wytryskujące głęboko spod powierzchni ziemi wody o wysokiej temperaturze i unikalnym składzie mineralnym nazywane są - również przez współczesnych Słowaków -  „studniami zdrowia”.
 
Ekspert poleca
- Naszym klientom polecamy szczególnie słowackie gorące źródła w Rajeckich Teplicach i w Piestanach – mówi Grażyna Boruta, specjalistka z biura podróży Family Tour, od wielu lat organizująca wyjazdy do SPA na Słowację. -  Mamy również specjalną ofertę dla tych, którzy chcą lepiej poznać życie Janosika: wyprawę jego szlakami do źródeł termalnych wód Afrodyta. To piękna droga wiodąca przez malownicze stoki małej Fatry. Wycieczka śladami Janosika to świetny pomysł na rekreację i zdrowy wypoczynek: połączenie aktywności fizycznej z relaksem w gorącej kąpieli w kurorcie SPA. 
 
Bez względu na to, na jaki słowacki resort SPA się zdecydujemy, możemy liczyć na poprawę zdrowia dzięki kąpielom i masażom w nich wykonywanym. Bogaty wybór zabiegów i form naturalnego leczenia (m.in. pływanie, natryski, masaże wodne, pielęgnacyjne i relaksacyjne), dają pewność, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. 
 
Korzyści z takiego wypoczynku
Kto wie, czy z wyjazdu do „studni zdrowia” nie wrócimy wzbogaceni o niezwykłą nadludzką moc, którą posiadał Janosik. Jeśli jej nie zdobędziemy, możemy być pewni, że wzmocnimy to, co dla każdego człowieka jest najważniejsze: naszą codzienną kondycję i zdrowie. 

    Galeria:
Pomóż innym nas znaleść
Strona główna Wstecz Dalej
zamknij

3 osoby oglądają tę stronę / ofertę

zamknij

Ostatnia rezerwacja oferty / pakietu, 

Zadaj pytanie

Sprawdź dostępność miejsc bezpośrednio u specjalisty Tel: 33-853-2075 lub Mobile: 53-43-43-500 lub przez >>formularz<<

zamknij