Znajdź nas na Facebook'u ! Blog Family Tour Vimeo Family Tour linkedin Family Tour

Idealny czas by spokojnie odpocząć i prawdziwie się zrelaksować

  • Bojnickie skarby

Co to za pora roku? Niektórych usposabia melancholijnie, innych – wręcz przeciwnie – pogodnie. Ci drudzy wiedzą, bowiem że to najlepszy czas na wzięcie urlopu i wyjechanie tam, gdzie nadal jest ciepło i poszukanie chwil ciszy i spokoju, gdy inni turyści wrócili już po wakacjach do domu..

To dobry moment, by odetchnąć i się zatrzymać. To idealny czas dla tych, którzy na urlopie szukają okazji do tego, by spokojnie odpocząć i prawdziwie się zrelaksować. Najczęściej, zwłaszcza na południu Europy, pogoda nadal dopisuje, lecz temperatura już o wiele mniej daje w kość upałami. 
Słowacja termalne źródła - zdrowy wypoczynek przez cały rok
To stwarza wspaniałe warunki dla tych, którzy chcą naprawdę odpocząć. Jak pisał Jeremi Przybora: „Chyba to sprawiła jesień, że prawie nic już nie czuję. Słucham, jak teraz upał zamiera, cisza pulsuje. Pewno ci dobrze gdzieś o tej porze, pewnie przyjemnie”. 

 
Dokąd zatem możemy wybrać się,
by było nam dobrze, by było nam przyjemnie?

 
 
Gorące źródła – baseny termalne
Prawdziwego wypoczynku szukajmy nad wodą. Sam widok wody i jej łagodny szum sprawiają, że nasze nerwy się uspokajają, a my się wewnętrznie wyciszamy. Jednak myśląc o wypoczynku nad wodą, wcale nie musimy zakładać wyjazdu nad ciepłe morze i plażowanie. Alternatywą jest wyjazd do gorących źródeł.
 
Wody mineralne wypływające z głębokości 60 m p.p.m., przy których od wieków buduje się kurorty, cechuje wysoka temperatura oscylująca między 25 a 60 stopni Celsjusza. To dzięki niej zyskały przydomek „gorących”. Powstały w wyniku aktywności wulkanicznej, co sprawia, że w znacznej mierze składają się z unikatowego zestawu elementów mineralnych. To właśnie wysoka temperatura i ich składniki odpowiadają za popularność, jaką się cieszą wśród osób leczących reumatyzm, artretyzm czy nadciśnienie – właściwości wód niezwykle korzystnie wpływają na samopoczucie tych kuracjuszy.
 
Jednak wody termalne to znacznie więcej niż tylko hydroterapia. To również możliwość skorzystania z niezliczonej wariacji kąpieli i zabiegów SPA wykonywanych w oparciu o nie. Odprężenie, relaks, pielęgnacja – to atuty zdrowego wypoczynku w gorących wodach. 
 
Jesienne Bojnice
wSPAniały, zdrowy wypoczynek z Family TourJeśli atuty gorących wód nas przekonują, to nadchodzi najbardziej ekscytująca część planowania wakacji: wybór kierunku. Podpowiemy, że jednym z najczęściej rekomendowanych jest Słowacja, a tam – Bojnice.
 
Kurort w Bojnicach może się pochwalić bogatą ofertą bazującą na zabiegach wykonywanych w wodach termanych. Bojnice leżą w centralnej części Słowacji, co jednak nie wyklucza tego, że jest to miejsce niezwykle zaciszne. Urokliwa lokalizacja sprawia, że możemy naprawdę tu odpocząć: czy to chodząc po lasach liściastych, czy to decydując się na bardziej wymagającą aktywność i chodzenia po górach. Bojnice położone są bowiem we wschodniej części gór Malá Magura. 
 
Źródła wypływające w pobliżu Bojnic cechuje temperatura od 28 do 52 stopni Celsjusza. To idealne warunki dla osób, które chcą się zrelaksować w kąpieli. Nie są to jednak wszystkie atuty wód.
 
- Kąpiąc się w nich, jednocześnie zadbamy o zdrowie – mówi Grażyna Boruta, specjalista z biura podróży Family Toru, zajmujący się organizowaniem wyjazdów na Słowację. - Wody zwiększają odporność organizmu, poprawiają krążenie, regulują problemy z oddychaniem i pomagają w leczeniu reumatyzmu.
 
Jeśli w cenie prawdziwego odpoczynku i niezapomnianych wakacji z dala od miasta, w bliskości pięknej przyrody, możemy jednocześnie poprawić swoją kondycję, to czego chcieć więcej? Jesienią zaplanujmy choćby krótką wycieczkę – dla przyjemności, tak jak sugerował Jeremi Przybora.

 

    Galeria:
Pomóż innym nas znaleść
Strona główna Wstecz Dalej
zamknij

2 osoby oglądają tę stronę / ofertę

zamknij

Ostatnia rezerwacja oferty / pakietu, 

Zadaj pytanie

Sprawdź dostępność miejsc bezpośrednio u specjalisty Tel: 33-853-2075 lub Mobile: 53-43-43-500 lub przez >>formularz<<

zamknij