Znajdź nas na Facebook'u ! Blog Family Tour Vimeo Family Tour linkedin Family Tour

Cicmany - Słowacja atrakcje turystyczne

Zapraszamy na wycieczkę do miejscowości Čičmany na Słowacji.
Cicmany, znane są ze swoich wyjątkowych malowanych drewnianych domów. To dzięki nim wieś uznana przez UNESCO za Rezerwat Architektury  i Kultury Ludowej. Interesujące są domy, stroje oraz zwyczaje biorące początek w odległej przeszłości.

Atrakcje turystyczne - wypoczynku w kurorcie
termalnych wód Afrodyta

 

“Cicmany - Słowacja“
 
Cicmany żywy rezerwat zabytków i kulturyČičmany - otoczone Górami Strażowskimi i Małą Fatrą, położone w południowej części Doliny Rajeckiej - sławne są dzięki oryginalnym drewnianym domom z charakterystycznym, białym ornamentalnym zdobieniem oraz bogatej kulturze i strojom.
 

Wyjątkowym, charakterystycznym elementem cziczmańskich domów są geometryczne wyobrażenia ptaków. Autorkami ornamentów były i są kobiety, które pierwotnie ozdabiały gliną, a później białym wapnem domy, co chroniło drewniane belki przed wilgocią i pękaniem spowodowanym przez słońce.
Geometryczne wzory stosowane są także w haftach, ozdabiających tutejsze stroje ludowe, obrusy i obrazki.  Rezerwat wpisany do rejestru UNESCO tworzy aż 136 tak przyozdobionych drewnianych domów.
 

Cicmany leżą tylko 15 km od kurortu Afrodyty, to doskonały pomysł na kilkugodzinną wycieczkę, w której poznany niezwykły miejsce i przeżyjemy kontakt z prawdziwą, żywą jeszcze kulturą.. 
 

Zdrowy wypoczynek w kurorcie Afrodyta - Hotel Afrodyta:
 

http://familytour.pl/slowacja-termy-afrodyta-termalne-baseny-sauny-kurort-termalnych-zrodel-kompleksowy-pakiet-wypoczynek-regeneracja-zdrowie.html?PHPSESSID=07c2b12352247c8b8a9d3d7ca786ccc8

 

Eksperci polecają Family Tour

    Galeria:
Pomóż innym nas znaleść
Strona główna Wstecz Dalej
zamknij

4 osoby oglądają tę stronę / ofertę

zamknij

Ostatnia rezerwacja oferty / pakietu, 

Zadaj pytanie

Sprawdź dostępność miejsc bezpośrednio u specjalisty Tel: 33-853-2075 lub Mobile: 53-43-43-500 lub przez >>formularz<<

zamknij