Znajdź nas na Facebook'u ! Blog Family Tour Vimeo Family Tour linkedin Family Tour

Opłaty drogowe Słowacja 2023

Słowacja - obowiązują nowoczesne winiety elektroniczne, które zastąpiły klasyczne winiety naklejane na przednią szybę samochodu. Nie ma tradycyjnych kontroli, system kamer na wjazdach na autostradę na bieżąco sprawdza (Numery rejestracyjne) czy samochód ma opłacone "korzystanie" z autostrady.

 
Gdzie kupimy elektroniczną naklejkę/winietę?
Winiety elektroniczne zakupimy  na wiekszości stacji paliw na Słowacji oraz poprzez bezpieczną stronę internetową www.eznamka.sk z polskim menu (bezpieczna płatność kartą kredytową)

Przy zakupie trzeba wprowadzić nr rejestracyjny pojazdu, kraj w którym zarejestrowany jest samochód oraz datę wjazdu na autostradę. Jeżeli chcemy otrzymać potwierdzenie o zakupie e-winiety, trzeba wpisać adres e-mail. Przy zakupie e-winiety na stacjach paliw na Słowacji lub wyznaczonych punktach możemy płacić gotówką lub kartą płatniczą.

Bezpośredni link:
>>https://www.eznamka.sk/selfcare/purchase/?sessionexpired=False&frompayment=False<< 
UWAGA jest sporo serwisów oferujących opłatę drogową sporo droższą od obowiązującej (nawet 50% drożej), dlatego polecamy korzystanie z oficjalnej strony szczególnie iż jest bardzo bezpieczna i intuicyjna.  

 
Jaka cena winiety?
• Najkrótsza 10-dniowa kosztuje 12 € (to znacznie taniej niż w Polsce)
• 30-dniowa kosztuje 17 €,
• roczna kosztuje 60 €.
motocykle zwolnione są z opłat drogowych
 
Czy za każdą drogę trzeba płacić?
Nie, opłaty obowiązują tylko na autostrady i drogi szybkiego ruchu które to komunikują najdalsze miejsca w kraju. Bardzo często się zdarza, iż jadąc do wybranego kurortu lub Oazy nie jedziemy autostradą, najlepiej o konieczność zakupienia naklejki/winiety zapytać naszą specjalistkę przed wyjazdem.

 

Na mapie kolorem "pomarańczowym" zaznaczono płatne odcinki autostrad.

Mapa Autostrad Słowacja 2020

Strona główna Wstecz Dalej
zamknij

5 osób ogląda tę stronę / ofertę

zamknij

Ostatnia rezerwacja oferty / pakietu, 

Zadaj pytanie

Sprawdź dostępność miejsc bezpośrednio u specjalisty Tel: 33-853-2075 lub Mobile: 53-43-43-500 lub przez >>formularz<<

zamknij