Znajdź nas na Facebook'u ! Blog Family Tour Vimeo Family Tour linkedin Family Tour

• Mariańskie Łaźnie - historia i tradycja uzdrowiska NEW

Mariańskie Łaźnie
Piękna, malownicza miejscowość otoczona szerokim pasmem lasów. Panuje tu niezwykle korzystny klimat, wspierający proces zdrowienia. Kuracje opierają się na tutejszej wodzie, tryskającej z aż 40 źródeł.

 

 


"Atmosfera i zabiegi w uzdrowisku w Mariańskich Łaźniach to istny balsam dla ciała i duszy."

Sprawdź dostępność!Kiedy spaceruje się w centrum Mariańskich Łaźni, to ma się wrażenie, że za sprawa czarów przeniesiono nas w przeszłość, sto lat wstecz. Eleganckie domy uzdrowiskowe w otoczeniu malowniczych parków oraz kuracjusze siedzący na ławkach i popijający ze swoich specjalnych kubeczków wodę ze źródeł leczniczych. Jest to miasto, które w okresie swej największej sławy gościło panujące głowy i artystów, a do dziś zaliczane jest do najpiękniejszych miast uzdrowiskowych w Europie.

Należą do słynnego, unikalnego w skali światowej czeskiego trójkąta uzdrowiskowego, którego wierzchołki wyznaczają trzy miasta: Karlowe Wary (Karlovy Vary), Mariańskie Łaźnie (Mariánské Lázně) i Franciszkowe Łaźnie (
Františkovy Lázně).

Powstanie uzdrowiska
Początki miasta jako uzdrowiska sięgają 1779 roku, kiedy to ówczesny miejscowy klasztorny lekarz Jan Józef Nehr, potwierdził doświadczalnie korzystne działanie opracowanej przez siebie kuracji leczniczej, polegającej na częstym piciu małych ilości miejscowej wody źródlanej. Po tym wydarzeniu zaczęły powstawać tu pierwsze domy lecznicze, a w 1818 roku Mariańskie Łaźnie publicznie zostały ogłoszone uzdrowiskiem.

Miasto szybko stało sie ulubionym miejscem wypoczynku przybywających tu niemal z całego świata znanych i cenionych artystów i możnowładców. Gościły tu takie osobistości jak np. Franz Kafka, Wolfgang Goethe, Nikołaj Gogol, król Edward VII czy Fryderyk Chopin (Hotel pod Białym Łabędziem, w którym się wówczas zatrzymał, dzis nazywa się Pension Chopin).


Niezwykła woda mineralna
W mieście oraz jego okolicach znajduje sie przeszło setka źródeł wody mineralnej z bogatą zawartością dwutlenku węgla i soli mineralnych (obecnie użytkowanych jest około 50). Do kuracji pitnych wykorzystywanych jest sześć głównych źródeł: Krzyżowy (Křížový), Rudolfa (Rudolfův), Karoliny (Karolinin), Leśny (Lesní), i Ambrożego (Ambrožův). Poza walorami zdrowotnymi miasto oferuje kuracjuszom także wiele atrakcji kulturalnych, a także urzeka swoją architekturą i czystością.
 

 

    Galeria:
Pomóż innym nas znaleść
Strona główna Wstecz Dalej
zamknij

6 osób ogląda tę stronę / ofertę

zamknij

Ostatnia rezerwacja oferty / pakietu, 

Zadaj pytanie

Sprawdź dostępność miejsc bezpośrednio u specjalisty Tel: 33-853-2075 lub Mobile: 53-43-43-500 lub przez >>formularz<<

zamknij