Znajdź nas na Facebook'u ! Blog Family Tour Vimeo Family Tour linkedin Family Tour

Dlaczego warto wypoczywać w EGER ?

Piękne zamki, wyśmienite wino i wspaniała, słoneczna pogoda – nie trzeba szukać daleko, by je znaleźć. Wystarczy rano wsiąść do samochodu by w południe znaleźć się w malowniczym mieście nieszczędzącym nam atrakcji. Tym miastem jest węgierski Eger. 

Eger leży u stóp Gór Bukowych i rozkłada się na planie nakreślonym wokół katedry. Pierwsze miejskie budynki powstały tu w X wieku z inicjatywy pierwszego króla Węgier, Św. Stefana. Jednak miasto rozkwitło w późniejszych wiekach średnich, kiedy produkcja wina stała się głównym źródłem jego dochodów. Pomimo upływu kilkuset lat w tej kwestii niewiele się zmieniło. 

 

Kusi wybornym winem 

Eger wciąż słynie z wytwarzanych w nim trunków – bogactwo smaków i gatunków win przyciąga i oszołamia smakoszy z całego świata. Zalety węgierskich win docenią nie tylko wytrawni znawcy, ale również ci, którzy cenią dobry alkohol sprzedawany po przystępnych cenach. Mówiąc wprost, miłośnicy wina znajdą tu jedno z najlepszych wio w Europie. Polecamy najbardziej znane czerwone wino regionalne - Egri Bikavér; miłośników białego wina zachęcamy do skosztowania takich gatunków jak: Egri Leányka, Olaszrizling i Debrői Hárslevelű. Prawdziwym winnym zagłębiem jest leżący pod Egerem Szépasszony-völgy (Dolina Pięknej Pani) – dolina na południu miasta, w której ulokowane są klimatyczne piwniczki, gdzie możemy spróbować win wielu gatunków i zaopatrzyć się na powrót do domu.

 

Zachwyca klimatyczną zabudową 

Eksperci polecają Family TourPrzede wszystkim uważa się go za najpiękniejsze miasto północnych Węgier. Wszem i wobec znany jest ze swojej niezrównanej architektury, której perłami są zamek, katedra i barokowe pałace. Dla wielu osób zaskoczeniem będą obecne na każdym kroku ślady wpływów tureckich. Ich najbardziej widowiskowym przykładem jest minaret: przyczółek islamu położony najdalej na północ Europy – dalej średniowieczni Turcy nie dotarli, ich ekspansja zatrzymała się na Węgrzech. Kraj bratanków znalazł się w XVI wieku pod ich okupacją i wtedy Eger zmienił się pod wieloma względami. Większość kościołów została przeobrażona w meczety, a na terenie całego miasta wybudowano liczne publiczne łaźnie i minarety. 

 

Miasto kontrastów

Eger to miasto kontrastów. Po odparciu okupacji tureckiej przearanżowano miasto i dlatego oprócz dotyku Orientu odnajdziemy w nim również liczne zabytki baroku i neoklasycyzmu, w tym wspomnianą już katedrę. Nie wchodząc zbytnio w opisy architektonicznych detali, dość powiedzieć, że Eger dzięki mieszaniu się wpływów tureckich i europejskich potrafi być nie lada zaskoczeniem nawet dla wprawionego w podróżniczych bojach turysty.

 

Zachęca do kąpieli 

Egerskie atrakcje nie kończą się jednak na winie i architekturze. Zmęczeni wędrowcy pod wpływem gorącego słońca zamarzą na pewno o relaksującej kąpieli. Co prawda Eger nie leży nad morzem, oferuje jednak coś równie kuszącego: kąpieliska gorących źródeł. 

Zrelaksujemy się w jednym z setek ulokowanych tu basenów termalnych. Należą one do najlepszych i najoryginalniejszych w kraju. Baseny zdrowotne „siedzące”, baseny rekreacyjne, „wodny zamek” dla lubiących swawole czy tradycyjne pływalnie – do wyboru, do koloru. Miejsc, gdzie możemy się wykąpać, jest w Egerze wbród. A pod egerskim słońcem z pewnością zapragniemy się wykąpać – możecie nam zaufać. 

Jeżeli wino, piękno architektury, wspaniała pogoda i bogactwo kąpielisk to za mało, to dołóżmy sobie szczyptę ostrej węgierskiej kuchni będącej niezapomnianym doznaniem dla podniebienia. Jednym słowem EGER to doskonałe na udane wakacje/urlop.

 

    Galeria:
Pomóż innym nas znaleść
Strona główna Wstecz Dalej
zamknij

5 osób ogląda tę stronę / ofertę

zamknij

Ostatnia rezerwacja oferty / pakietu, 

Zadaj pytanie

Sprawdź dostępność miejsc bezpośrednio u specjalisty Tel: 33-853-2075 lub Mobile: 53-43-43-500 lub przez >>formularz<<

zamknij