Znajdź nas na Facebook'u ! Znajdź nas na Nk.pl ! Google +1 Blog Family Tour Vimeo Family Tour

Opłaty drogowe Słowacja 2017

Słowacja ma bardzo korzystny i przejrzysty system opłat za przejazd autostradami i drogami szybkiego ruchu – od 1 stycznia 2017 roku na Słowacji wprowadzone zostały winiety elektroniczne, które zastąpiły  klasyczne winiety naklejane na przednią szybę samochodu.

 
Gdzie kupimy naklejkę/winietę?
Winiety elektroniczne zakupimy  na wybranych stacjach paliw na Słowacji, w punktach sprzedaży i samoobsługowych automatach na przejściach granicznych, poprzez stronę internetową www.eznamka.sk albo za pomocą smartfonu lub tabletu przez aplikację mobilną „eznamka”.

Strona internetowa www.eznamka.sk opracowana została w 6 wersjach językowych, w tym także w języku polskim. Zakup „ewiniety” przez internet jest bardzo prosty. Przy zakupie trzeba wprowadzić nr rejestracyjny pojazdu, kraj w którym zarejestrowany jest samochód oraz podać dane karty płatniczej. Jeżeli chcemy otrzymać potwierdzenie o zakupie ewiniety, trzeba wpisać także adres e-mail. Przy zakupie ewiniety na stacjach paliw lub w punktach sprzedaży na przejściach granicznych możemy płacić gotówką lub kartą płatniczą.

Bezpośredni link:
>>https://www.eznamka.sk/selfcare/purchase/?sessionexpired=False&frompayment=False<< 

 
Jaka jest cena?
• Najkrótsza 10-dniowa winieta kosztuje 10 € (to znacznie taniej niż w Polsce)
• 30-dniowa kosztuje 14 € a roczna,
• roczna kosztuje 50 €.
motocykle zwolnione są z opłat drogowych
 
Czy na każdą drogę potrzebuję Naklejkę/winietę?
Oczywiście nie, naklejki są obowiązkowe tylko na autostrady i drogi szybkiego ruchu, komunikują najdalsze miejsca w kraju. Bardzo często się zdarza, iż jadąc do wybranego kurortu lub oazy nie jedziemy autostradą, najlepiej o konieczność zakupienia naklejki/winiety zapytać naszą specjalistkę przy rezerwowaniu swojego wypoczynku.

 

Płatne są tylko odcinki zaznaczone na CZERWONO  I ZIELONO
 

Strona główna Wstecz Dalej
zamknij

8 osób ogląda tę stronę / ofertę

zamknij

Ostatnia rezerwacja oferty / pakietu, 

Zadaj pytanie

Sprawdź dostępność miejsc bezpośrednio u specjalisty Tel: 33-853-2075 lub Mobile: 53-43-43-500 lub przez >>formularz<<

zamknij